o nas

Doskonała zabawa dla Muzykalnych Dzieci!
Zapisz swoje dziecko!
nieprzerwanie od 1970r.

Historia

Muzyczne Minutki wywodzą się z Przedszkola Muzycznego, które od początku swojego istnienia silnie związane było z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia w Pile, która powstała 1 stycznia 1970 roku.

W dniu 1 września 1971 roku powstało Przedszkole Muzyczne, którego opiekunem została pani mgr Sabina Wojciechowska.
Najważniejszym celem Przedszkola

Muzycznego było indywidualne podejście do każdego dziecka. Grupy, tak samo jak dziś liczyły maksymalnie dziesięcioro dzieci.

nieprzerwana tradycja

Kontynuacja założeń przedszkola

Mali adepci sztuki przygotowywani byli do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia na instrumentach takich jak: fortepian, skrzypce, akordeon, wiolonczela. Obecnie szkoła muzyczna oferuje większą gamę instrumentów, na których mogą się uczyć grać uczniowie i obejmuje ona oprócz wyżej wymienionych dodatkowo perkusję, gitarę i instrumenty dęte.

W roku 1978 powstało Pilskie Towarzystwo Muzyczne, które objęło swym patronatem również Przedszkole Muzyczne. Opiekunem dzieci przez cały czas od początku powstania Przedszkola Muzycznego do 2005 roku była pani mgr Sabina Wojciechowska – wieloletni, doświadczony, zasłużony pedagog, a przede wszystkim osoba, która całe swoje życie i serce poświęciła wychowaniu małych artystów.
W 2007 roku kontynuując dzieło swojej mamy pałeczkę w prowadzeniu zajęć muzycznych dla dzieci przejęła pani mgr Monika Wojciechowska-Krupka.

Obecnie zajęcia muzyczne dla dzieci prowadzone są pod nazwą Muzyczne Minutki.

GRUPY WIEKOWE

DLA KOGO?

Grupa dla najmłodszych to doskonała okazja by zacząć przygodę z muzyką. Przyprowadź swoje dziecko i sprawdź jak wygląda dobra zabawa!

 

W grupie dzieci starszych stawiamy głównie na przygotowanie do rozpoczęcia nauki w Państwowej Szkole Muzycznej w Pile.

WIADOMOŚĆ OD

PANI OD MUZYKI

Nauka nowych rzeczy nie musi być nudna. Zapraszam wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, rozwiązywania zagadek, nauki gry na różnych instrumentach, tańca oraz wielu innych rozrywek! Uśmiechnięta buzia i gotowość do wspólnej zabawy, to dla nas największa nagroda. Ruch przy muzyce pozwala dzieciom na kreatywne, ekspresyjne wyrażanie swoich emocji, reakcje na barwę, wysokość dźwięków, na rytm, tempo. Śpiew natomiast pozwala dziecku w wieku przedszkolnym w przyjazny, wesoły i pogodny sposób zrozumieć i przeżyć otaczającą go rzeczywistość.

v

OPINIE

Co o przedszkolu sądzą rodzice?

Moja Ania za pierwszym razem trochę się bała i wstydziła ale pod koniec zajęć pierwsze o co zapytała to kiedy będzie mogła znowu przyjść. Świetna zabawa! 🙂

Kasia

Mój syn zaczął grać na pianinie po roku zajęć z Panią Moniką. Teraz jest już na trzecim roku w szkole muzycznej. Zajęcia muzyczne pomagają przygotować się do gry na instrumentach.

Jan

Super i jeszcze raz super! Córeczka jest zakochana w Pani Monice. Antek jest jeszcze za mały ale z pewnością przyprowadzę i jego.

Stanisław

Absolwentów

Godzin

Tradycji

%

Zaangażowania

Porozmawiajmy!

„MusicArt” Monika Wojciechowska-Krupka

NIP: 7641355775 REGON: 301956903

Lokalizacja: ul. Rodla 5, 64-920 Piła (Studio Tańca Dance Life)

Telefon: +48 504 084 084

Email: kontakt@muzyczneminutki.eu