Home

Witaj w Muzycznych Minutkach!

Przedszkole Muzyczne dla Twoich dzieci!

Zachęcamy do zapoznania się z programem zabaw przygotowanych dla Twoich dzieci. Gwarantujemy doskonałą rozrywkę oraz to, że Twoje dziecko będzie chciało wrócić już po pierwszym wspólnym spotkaniu! 🙂


Poznaj szczegóły

Zadbaj o odpowiedni rozwój Twojego dziecka

Głównym celem zajęć muzycznych dla dzieci jest rozbudzenie w dzieciach naturalnej kreatywności, twórczych zachowań, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew, aktywny odbiór muzyki.

Wykorzystując konsekwentnie i systematycznie te elementy, rozwijamy i podtrzymujemy naturalne, wrodzone zdolności każdego dziecka w wieku przedszkolnym. W realizowaniu tych zadań pomaga fakt, że dzieci wykazują naturalną spontaniczność i ogromną radość w swych działaniach. Koncepcje wychowania muzycznego w wieku przedszkolnym zakładają następujące formy aktywności: ruch przy muzyce, aktywne słuchanie muzyki, śpiew, gra na instrumentach.

Każda z tych form kształci u dzieci inne umiejętności, a stosowanie wszystkich tych form pozwala rozwijać wszystkie umiejętności i co ważne, różnorodność bodźców pomaga utrzymać uwagę dziecka. Ciekawie i barwnie przeprowadzane zajęcia, to klucz do bardzo dobrych efektów w procesie kształcenia muzycznego małego muzyka i jego chętnego uczestnictwa w zajęciach.

Uśmiechnięta buzia i gotowość do wspólnej zabawy, to dla nas największa nagroda. Ruch przy muzyce pozwala dzieciom na kreatywne, ekspresyjne wyrażanie swoich emocji, reakcje na barwę, wysokość dźwięków, na rytm, tempo. Śpiew natomiast pozwala dziecku w wieku przedszkolnym w przyjazny, wesoły i pogodny sposób zrozumieć i przeżyć otaczającą go rzeczywistość.

Pozwala na pierwsze działanie w grupie i współpracę z innymi dziećmi. Wyzwala pozytywną energię i daje radość. Aktywne słuchanie muzyki pozwala dziecku na skupienie i koncentrację w świecie pełnym hałasu, wpływa kojąco na system nerwowy, pozwala pobudzić wyobraźnię, wyzwolić kreatywność. Carl Orff i Emil Jaques-Delacroze, to czołowi twórcy pedagogiki wychowania muzycznego i artystycznego w przedszkolach, na których założeniach opieramy się w naszych zajęciach muzycznych dla dzieci.

Jaka zabawa czeka na Twoje dziecko?


Taniec


Gra na instrumentach


Zabawy umysłowe


Zabawy w grupach


Zagadki

Prowadząca

mgr Monika Wojciechowska-Krupka

„Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów.”

Arystoteles

Dorastała w środowisku muzycznym od najmłodszych lat, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia w Pile oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. Obecnie jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II Stopnia w Pile. Blisko 30-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą w wieku od 3 do 18 lat pozwoliło pani Monice osiągnąć najwyższy stopień wtajemniczenia w pracy pedagogicznej. Sprawia to, że dzieci i młodzież chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez panią Monikę.

Cel zajęć

Głównym celem zajęć muzycznych dla dzieci jest rozbudzenie w dzieciach naturalnej kreatywności, twórczych zachowań, które uaktywniają się poprzez rytm, ruch, śpiew, aktywny odbiór muzyki. Wykorzystując konsekwentnie i systematycznie te elementy, rozwijamy i podtrzymujemy naturalne, wrodzone zdolności każdego dziecka w wieku przedszkolnym. W realizowaniu tych zadań pomaga fakt, że dzieci wykazują naturalną spontaniczność i ogromną radość w swych działaniach. Koncepcje wychowania muzycznego w wieku przedszkolnym zakładają następujące formy aktywności: ruch przy muzyce, aktywne słuchanie muzyki, śpiew, gra na instrumentach.

Każda z tych form kształci u dzieci inne umiejętności, a stosowanie wszystkich tych form pozwala rozwijać wszystkie umiejętności i co ważne, różnorodność bodźców pomaga utrzymać uwagę dziecka. Ciekawie i barwnie przeprowadzane zajęcia, to klucz do bardzo dobrych efektów w procesie kształcenia muzycznego małego muzyka i jego chętnego uczestnictwa w zajęciach.

Uśmiechnięta buzia i gotowość do wspólnej zabawy, to dla nas największa nagroda. Ruch przy muzyce pozwala dzieciom na kreatywne, ekspresyjne wyrażanie swoich emocji, reakcje na barwę, wysokość dźwięków, na rytm, tempo. Śpiew natomiast pozwala dziecku w wieku przedszkolnym w przyjazny, wesoły i pogodny sposób zrozumieć i przeżyć otaczającą go rzeczywistość. Pozwala na pierwsze działanie w grupie i współpracę z innymi dziećmi. Wyzwala pozytywną energię i daje radość.

Aktywne słuchanie muzyki pozwala dziecku na skupienie i koncentrację w świecie pełnym hałasu, wpływa kojąco na system nerwowy, pozwala pobudzić wyobraźnię, wyzwolić kreatywność. Carl Orff i Emil Jaques-Delacroze, to czołowi twórcy pedagogiki wychowania muzycznego i artystycznego w przedszkolach, na których założeniach opieramy się w naszych zajęciach muzycznych dla dzieci.

Historia zajęć Muzyczne Minutki

Muzyczne Minutki wywodzą się z Przedszkola Muzycznego, które od początku swojego istnienia silnie związane było z Państwową Szkołą Muzyczną I Stopnia w Pile, która powstała 1 stycznia 1970 roku.
W dniu 1 września 1971 roku powstało Przedszkole Muzyczne, którego opiekunem została pani mgr Sabina Wojciechowska.
Najważniejszym celem Przedszkola Muzycznego było indywidualne podejście do każdego dziecka. Grupy, tak samo jak dziś liczyły maksymalnie dziesięcioro dzieci.

Mali adepci sztuki przygotowywani byli do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia na instrumentach takich jak: fortepian, skrzypce, akordeon, wiolonczela. Obecnie szkoła muzyczna oferuje większą gamę instrumentów, na których mogą się uczyć grać uczniowie i obejmuje ona oprócz wyżej wymienionych dodatkowo perkusję, gitarę i instrumenty dęte.

W roku 1978 powstało Pilskie Towarzystwo Muzyczne, które objęło swym patronatem również Przedszkole Muzyczne. Opiekunem dzieci przez cały czas od początku powstania Przedszkola Muzycznego do 2005 roku była pani mgr Sabina Wojciechowska – wieloletni, doświadczony, zasłużony pedagog, a przede wszystkim osoba, która całe swoje życie i serce poświęciła wychowaniu małych artystów.
W 2007 roku kontynuując dzieło swojej mamy pałeczkę w prowadzeniu zajęć muzycznych dla dzieci przejęła pani mgr Monika Wojciechowska-Krupka.

Obecnie zajęcia muzyczne dla dzieci prowadzone są pod nazwą Muzyczne Minutki.

Skontaktuj się z nami!

telefon +48 504 084 084

e-mail: kontakt@muzyczneminutki.eu

adres ul. Rodla 5, Piła
(Studio Tańca Dancelife)